Program do oczyszczania jelit

Wszyscy znamy przysłowie „czystość to zdrowie“. Trudno sobie wyobrazić jego prawdziwość w sytuacji, gdy dotyczy czystości wewnątrz naszego organizmu.Dlatego zaleca się stosować program do oczyszczenia jelit.

Program do oczyszczania jelit

 

 

 

 

 

Gdy rozejrzymy się w łazience którejkolwiek rodziny, znajdziemy w niej mnóstwo kosmetyków. Do oczyszczania i pielęgnacji skóry ciała, dłoni, stóp, twarzy i zębów używamy różnych preparatów. Nie sposób nie wspomnieć o wielkiej ilości leków w apteczce domowej, szczególnie, jeśli uwzględnimy tzw. suplementy diety i witaminy jak również produkty lecznicze. Część z nich może okazać się zbędna, gdy poddamy się procesowi, jakim jest oczyszczanie jelit i pozbędziemy się znacznej ilości toksycznych złogów z jelita grubego.

Dlaczego potrzebne nam jest oczyszczanie jelit?

Nawet jeśli poświęcamy wiele uwagi swojemu zdrowiu i właściwej diecie, to jednak z biegiem lat w organizmie gromadzą się substancje szkodliwe dla zdrowia zaburzając jego optymalne funkcjonowanie, co odbija się na ogólnym stanie naszego zdrowia.

Ten szkodliwy proces wywiera swój wpływ na organizm stopniowo, dlatego przyzwyczajamy się do niego i sądzimy, że nic nam nie dolega. Przy tym istnieje jednak wiele objawów, których możemy się pozbyć właśnie dzięki procesowi jakim jestoczyszczanie jelit.

Nawet zakładając, że spożywamy warzywa i owoce z własnego ogródka i mięso zwierząt hodowanych na własny użytek, nie możemy mieć całkowitej pewności, że do organizmu nie przedostaną się żadne szkodliwe substancje. W ten sposób gromadzą się i wywołują mniej lub bardziej poważne dolegliwości. Odpowiedni program oczyszczania jelit znacznie łagodzi te objawy, a w wielu przypadkach całkowicie je eliminuje.

Istnieje wiele pozornie niegroźnych lecz przykrych objawów, których można się pozbyć za pomocą kuracji, jaką jest oczyszczanie jelit. Oczyszczanie jelit pomaga nie tylko w pozbyciu się kłopotów; dzięki starannie zaplanowanej kuracji można zapobiec rozwojowi groźniejszej choroby.

Kiedy jest właściwy czas na oczyszczanie jelit?

Na to, że nadszedł czas na oczyszczanie jelit wskazuje wiele objawów. Gdy zauważymy u siebie chociaż jeden – dwa z nich, to mamy wystarczający dowód na to, że przyszła kolej na oczyszczanie jelit.

W wieku dorosłym prawie wszyscy mieli różne kłopoty z trawieniem. Są osoby, które cierpią na zaparcia, u innych występują częste biegunki, wzdęcia, zakwaszenie organizmu, nadwaga lub, na odwrót, nadmierne wychudzenie. Odpowiednio dobrana kuracja – oczyszczanie jelit może być właściwym rozwiązaniem ww. zaburzeń przewodu pokarmowego.

Bywa, że występują objawy, które na pierwszy rzut oka nie są związane ze stanem jelita grubego. Należą do nich np. zmiany skórne, częste bóle głowy, zmęczenie lub ogólnie zły humor. Właśnie oczyszczanie jelit często pomaga w usunięciu również tych objawów.

Za częstymi chorobami, takimi jak: katar lub grypa, kryją się często osady zalegające w jelicie grubym. Oczyszczanie jelit może rozwiązać również ten problem.

Dlaczego to takie ważne, by od czasu do czasu przeprowadzać oczyszczanie jelit?

W normalnych warunkach substancje odżywcze są wchłaniane i przyswajane podczas przechodzenia pokarmu przez układ pokarmowy, natomiast toksyny są usuwane z organizmu. Jednak nie dochodzi do całkowitego ich usunięcia.

Część toksycznych osadów przykleja się bowiem do ściany jelita grubego. Osady te nie tylko przeszkadzają we wchłanianiu korzystnych substancji odżywczych, ale szkodliwe substancje z tych osadów mogą zostać ponownie wchłonięte. Istotą programu „oczyszczanie jelit“ jest usunięcie osadów z jelita grubego.

Usunięcie osadów z jelita grubego jest ważne również ze względu na możliwość zagnieżdzenia się w nich szkodliwych bakterii i pasożytów.

W przebiegu procesu, jakim jest oczyszczanie jelit osady, pasożyty i ich larwy wraz z jajami odklejają się od ściany jelita i są usuwane z organizmu. W ten sposób organizm pozbywa się substancji mających niekorzystny wpływ na trawienie i przyswajanie albo ulega zatruciu.

Oczyszczanie jelit pomaga zoptymalizować trawienie, dostarczone substancje odżywcze są bardziej efektywnie przyswajane, dzięki czemu ogólny stan zdrowia człowieka ulega znacznej poprawie.

Jakie niedogodności towarzyszą procesowi „oczyszczania jelit“?

Słysząc słowa oczyszczanie jelit ludzie zazwyczaj wyobrażają sobie płukanie jelita odbywające się w szpitalu wraz ze wszystkimi towarzyszącymi mu niedogodnościami.

Wprawdzie metoda oczyszczania jelit poza szpitalem polega również na całkowitym opróżnieniu jelita, jednak nie jest taka agresywna, jak metody stosowane w szpitalu. Oczyszczanie jelit można bardzo łatwo pogodzić z codziennym życiem.

Podczas stosowania innych metod oczyszczania jelit konieczne jest przestrzeganie specjalnej diety lub nawet stosowanie głodówki, ścisłe przestrzeganie zaleceń, co może okazać się trudne, często również nieprzyjemne.

Niestety, w wielu wypadkach oczyszczanie jelit okazuje się nieskuteczne nawet przy stosowaniu się do zaleceń i znoszeniu przykrych skutków ubocznych. Nie przynosi oczekiwanego efektu, ani całkowitego oczyszczenia, ani uczucia wolności, które powinno przynieść oczyszczanie jelit dzięki oczyszczeniu całego organizmu.

Jeśli zmagałeś się już kiedyś z którąś z wymienionych wyżej niedogodności, jest oczywiste, że zastosowałeś nieodpowiedni preparat, ponieważ optymalnie oczyszczanie jelit powinno przebiegać o wiele łatwiej i bez problemów.

Zalecany okres oczyszczania jelit wynosi trzy miesiące, ponieważ tyle czasu potrzeba, by całkowicie usunąć toksyny i osady nagromadzone przez długie lata.

Już w okresie, w którym przebiega oczyszczanie jelit stopniowo znikają problemy z trawieniem i wypróżnianiem się, bóle i niedogodności a nawet te najbardziej uporczywe objawy. W pierwszym etapie stosowania preparatu, na którym opiera się oczyszczanie jelit, można odczuwać nieprzyjemne doznania, które jednak wkrótce zostają zastąpione uczuciem ulgi.

Osoby, które zastosowały oczyszczanie jelit są pełne energii, wytrwałe i czują się po nim jak nowo narodzone. Znikają migreny, skóra jest ładniejsza i gładsza, włosy są zdrowsze. Po usunięciu toksycznych osadów oczyszczanie jelit pomaga nam stać się lżejszymi i uzyskać płaski brzuch.

Program oczyszczania jelit | Oczyszczanie jelit | Zdrowie 152

Nawet byśmy nie pomyśleli, na ile to jest prawdą, jeżeli chodzi o wewnętrzną czystość naszego organizmu. Dlatego też jest zalecane stosowanie programu oczyszczania jelit. Jeżeli rozejrzymy się w łazience przeciętnej rodziny, znajdziemy mnóstwo produktów kosmetycznych. Stosujemy różne preparaty do czyszczenia skóry, dłoni, nóg, włosów, twarzy i zębów. Ilość leków przechowywanych w domowej apte...
Czytaj dalej

Kuracja oczyszczająca organizm dla dobrego trawienia 151

Zadaniem wątroby jest filtrowanie i gromadzenie toksyn i jednoczesne usuwanie ich z organizmu. Od czasu do czasu nawet filtr należy oczyścić…           O wielu preparatach mówi się, że mają działanie oczyszczające organizm. Z całą pewnością na rynku dostępnych jest wystarczająco dużo preparatów, mogących pomóc nam w oczyszczaniu organizmu. Jednak aby kura...
Czytaj dalej

Całkowite oczyszczenie jelit i program detoksykacji dla zachowania zdrowia i witalności 101

W dzisiejszych czasach oczyszczanie jelit nie jest niczym nowym. Na całym świecie już dawno znane są liczne metody naturalnego oczyszczania jelit. Na rynku jest rownież wiele preparatow przeznaczonych na to, aby oczyszczanie jelit było wykonane bez wykorzystania toksycznych środków chemicznych.   Oczyszczanie jelit – informacje Istnieją produkty,które wcale nie są dobre, ale obiecują...
Czytaj dalej