Spalanie tłuszczu w lecie: omijajmy pułapki

„W tym roku do lata schudnę” – tak brzmi często powtarzana obietnica, która niestety nie zawsze jest spełniona. Aby spalanie tłuszczy latem też było pomyślne i aby szybko osiągnąć odpowiednią sylwetkę, warto zerwać z kilkoma powszechnymi błędami.

Spalanie tłuszczu w lecie: omijajmy pułapki

Lato z punktu widzenia diety – podobnie do wiosny – jest naprawdę wdzięczną porą roku, bowiem w tym okresie są dostępne w dużej ilości świeże owoce i warzywa poprawiające skuteczność spalania tłuszczy. Natomiast nie wszystko jedno jak szafujemy możliwościami. Najważniejsze kiedy się odchudzamy to to, aby nie liczyć tylko kalorii, ponieważ dieta to nie lekcja matematyki! Kiedy drastycznie zmniejszamy zwykłe spożycie kalorii nasz organizm włącza „tryb obronny”. Wynikiem tego jest spowolnienie trawienia, nie funkcjonuje właściwie spalanie kalorii i tłuszczu. Chociaż na początku takiej diety może pojawić się niewielki spadek wagi, ale nie następuje to dzięki spalonym tłuszczy, ale w pierwszym rzędzie poprzez utratę wody w organizmie.

Dieta i gimnastyka

Klasyczne diety przeważnie szczególnie proponują spożywanie żywności „light”. Natomiast należy zwracać uwagę na to, że te produkty w wielu przypadkach zawierają liczne dodatki - barwniki, aromaty, konserwanty – które są wrogami prawidłowego trawienia i skutecznego spalania tłuszczy. Zgodnie z powszechnymi przekonaniami sam widok węglowodanów tuczy. Nie należy jednak zapominać, że węglowodany są ważnym źródłem energii, odżywiają mięśnie i mózg. Wtedy postępujemy prawidłowo, kiedy potrzebną ilość wprowadzamy do organizmu w pierwszym rzędzie pod postacią świeżych, w miarę możliwości surowych warzyw i owoców oraz przy pomocy pełnoziarnistych produktów. bardzo ważne jest, aby w czasie diety nie zapominać o regularnym ruchu: Trening ciała – a szczególnie trening kardio – jest jednym z najważniejszych sprzymierzeńców letniego spalania tłuszczy i dobrego trawienia, a ponadto przyczynia się do tego, aby w czasie diety nie stracić masy mięśni.

5 drobnych trików spalania tłuszczu:

  1. Pijmy zimną wodę: Jeśli pijemy dziennie osiem szklanek zimnej wody to spalamy o 10 kalorii więcej niż jeśli pilibyśmy wodę o temperaturze pokojowej. Liczne badania udowodniły, że zimna woda wspomaga utratę wagi, ponieważ proporcjonalnie do jej spożycia w organizmie zmniejsza się odkładanie tłuszczów. Poza tym warto wiedzieć, że kiedy komórki cierpią na niedobór wody, zamiast ją przetwarzać raczej odkładają tłuszcz.  
  2. Dobrze zaplanowany spacer odchudza: Spalamy więcej kalorii jeśli w czasie spaceru zmieniamy tempo z szybkiego na wolne. Kiedy włączamy „tryb” przyspieszony, organizm spala dodatkowe kalorie i łatwiej rozpoczyna się spalanie kalorii.
  3. Spożywajmy więcej białek: Nasze ciało w trakcie spożywania białek traci znaczną ilość kalorii, natomiast w trakcie przetwarzania tłuszczów potrzebuje znacznie mniej energii.
  4. Korzystajmy odważnie z przypraw: Cynamon pomaga w rozpadzie tłuszczy, jedna łyżeczka czerwonej papryki lub musztardy w 25 procentach poprawia skuteczność spalania tłuszczy.
  5. Spalanie tłuszczu z gumą do żucia: Według badań dzięki żuciu gumy przez godzinę uwalniane jest z organizmu 11 zbędnych kalorii. 

Ruch w zimnej wodzie

Naukowca z Zablocki Veterans Administration Medical Center badając pacjentów z nadwagą stwierdzili, że średnio intensywne ćwiczenia skutecznie zmniejszają wagę ciała, jeśli wykonywane są w zimnej, 17-22 stopniowej wodzie. Powodem tego jest to, że pacjenci pod wpływem zimnego środowiska wykonywali intensywniej ćwiczenia. Dalszą zaletą tej metody jest to, że pomaga w zapobieganiu przed ewentualnymi urazami.

Czy wiesz?

O potrawach spalających tłuszcz możesz przeczytać tutaj, natomiast z ćwiczeniami, które można wykonać również w domu można zapoznać się na tej stronie!

 

Przypisy:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2859815/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7068314

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2991639/

Płaski brzuch bez głodowania | Dzięki oczyszczaniu jelit 3

Płaski brzuch jest estetyczny, dla wielu osób jest to wymarzony wizerunek osiągnięty w przyszłości, oprócz tego promieniuje zdrowiem i czyni atrakcyjnym. Uzyskanie płaskiego brzucha jest ważne również dla tych, którzy nie dążą do wzmocnienia kondycji i uzyskania umięśnionego brzucha. Bez płaskiego brzucha można zapomnieć modne stroje, na przykład bluzeczki sięgające pępka, cienkie trykoty, wą...
Czytaj dalej

Płaski brzuch za pomocą oczyszczania jelit, bez głodowania! 1

Płaski brzuch jest ładny, świadczy o naszym zdrowiu i zwiększa naszą atrakcyjność fizyczną. Uzyskać płaski brzuch to bardzo ważna sprawa również dla osób, które nie dążą do osiągnięcia doskonałej sprawności fizycznej lub tzw. „kaloryfera” na brzuchu. Płaski brzuch to warunek noszenia modnych ubrań – nie mając go można zapomnieć o koszulce nad pępek, cienkiej bluzce, wąskich dżinsach i bikini. P...
Czytaj dalej

Zawał serca może dosięgnąć każdego 1

Na całym świecie zawał serca jest jedną z głównych przyczyn zgonów i chociaż zazwyczaj dotyka przede wszystkim osoby w wieku pomiędzy 50 a 60 lat, to stale zwiększa się odsetek przypadków choroby u ludzi młodych. Dlatego należy poznać przyczyny zawału serca, tylko w ten sposób możemy bowiem zwiększyć szanse uniknięcia tej choroby. Zawał serca (infarctus myocardii) występuje w wyniku niedokrwi...
Czytaj dalej