Dr.Csaba Podlupszki

Dr.Csaba Podlupszki

Urodziłem się dnia 07.12.1971 roku w Szturowie. Chodziłem do szkoły podstawowej w Szturowie, ukończyłem liceum węgierskie w Bratysławie przy ulicy Duna. Od 1991 studiowałem na wydziale medycyny na Uniwersytecie Komeńskiego, dyplom zdobyłem w 1997 roku. Od 1997 do 2003 pracowałem na oddziale internistycznym w szpitalu w Komarnie, w międzyczasie w roku 2000 zdobyłem specjalizację lekarza internisty. Od 2003 pracuję w przychodni gastroenterologicznej, od 2004 roku jako lekarz gastroenterolog, gdyż w tym roku uzyskałem specjalizację. W latach 2006-2009 przyjmowałem raz w tygodniu jako gastroenterolog w szpitalu w Esztergom.

Dr Tibor Darnói

Dr Tibor Darnói

Dr Tibor Darnói rozpoczął swoją karierę zawodową na chirurgii nerwów, a następnie zdał egzamin lekarza pierwszego kontaktu. Pomaga w zapobieganiu oraz leczeniu chorób łącząc klasyczną medycynę z alternatywnymi sposobami leczenia, udzielaniem praktycznych rad, kompleksowymi propozycjami terapeutycznymi.

Noémi Gergely

Noémi Gergely

Zdobyłam dyplom z dietetyki na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Semmelweis. Niezwykle ważny jest dla mnie zdrowy styl życia reprezentowanie tego tematu w coraz szerszych warstwach społeczeństwa. Udzielam skuteczną pomoc dla osób cierpiących na kompleksowe choroby, dla osób żyjących w stresie, jak również dla sportowców. Chętnie zajmuję się też dziećmi, uważam za szczególnie ważne zajęcia i wykłady prewencyjne, nauczając im zdrowy styl życia. Z ogromną miłością i skutecznością pomagam osobom zmagającym się z nadwagą, „prowadzę” ich przez cały czas ich zmiany stylu życia.

Moim celem jest służenie pomocą ludziom, w wykształceniu odpowiedniego stylu życia i diety. Czekam na zgłoszenie osób, którzy zdecydowali się na zmianę swojego dotychczasowego stylu żyica, ale czują, że łatwiej mogą osiągnąć wyznaczony cel dzięki pomocy specjalisty.

Dr. Éva Apostol

Dr. Éva Apostol

Otrzymała dyplom na Akademii Medycznej w Budapeszcie, do czasu uzyskania specjalizacji zdobywała praktyki na Oddziale Dermatologii w X dzielnicy w Budapeszcie. Potem pracowała na oddziale dermatologii Centralnego Szpitala Wojskowego w Budapeszcie, gdzie nauczyła się od znanych dermatologów, żeby badać nie tylko objawy skóry, lecz całego człowieka. Ponad dwa dziesięciolecia prowadzi również własną praktykę, w tym dziesięć lat w ramach Centrum Medycznego Broadway wraz z wieloma innymi lekarzami. Uważa, że dermatologia jest bardzo ciężkim, ale pięknym zawodem, która dla niej jest nie tylko powołaniem, ale również hobby.

SPECJALIZACJE:

  • Dermatologia ogólna
  • Dermatologia dziecięca
  • Kosmetologia, zabiegi estetyczne
  • Badania alergologiczne
  • Badania, leczenie chorób wenerycznych

 

Dr. Erzsébet Szabó Péterné

Dr. Erzsébet Szabó Péterné

Urodziłam się dnia 25 października 1939 roku w Balatonboglár. W 1958r. ukończyłam liceum im. Andrása Fáy w Budapeszcie. 23 września 1960r. otrzymałam dyplom w Szkole Pielęgniarstwa Dietetycznego w Budapeszcie. 20 marca 1980r. otrzymałam dyplom dietetyka na Wydziale Wyższej Szkoły Zdrowia w Instytucie Szkolnictwa Podyplomowego. W 1969r. z esperanto, a następnie w 1993r. z języka niemieckiego zdałam egzamin państwowy wyższego stopnia.  Jako dietetyk praktykę zawodową odbyłam w Szpitalu im. Mór Kaposi w Kaposvár oraz w Miejskim Szpitalu w Marcali w latach 1960-1962. Do 1995r. pracowałam w Sanatorium Pulmonologicznym, a  następnie w szpitalu. Regularnie brałam udział w szkoleniach zawodowych.

Moją specjalizacją jest zdrowy styl życia, zdrowie odżywianie, dieta, technika kuchenna, kształcenie, doradztwo. Prowadziłam doradztwo w szkołach, dla pacjentów rehabilitacyjnych, wszędzie tam, gdzie zostałam zaproszona.Wśród usług naszej apteki figuruje również doradztwo, którego do dnia dzisiejszego udzielam osobom zainteresowanym. 

Dr Terézia Fauszt

Dr Terézia Fauszt

Nazywam się Dr. Terézia Fauszt, urodziłam się w Mohaczu, dnia 25 lipca 1943 roku. Ukończyłam Liceum w Mohaczu. Zdobyłam dyplom na Wydziale Medycyny Ogólnej na Akademii Medycznej w Peczu, w 1969 roku. W roku 1974 zdobyłam specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych, zaś w roku 1984 z kardiologii. Od 1969 do 1981 pracowałam na Wydziale Chorób Wewnętrznych w Szpitalu w Mohaczu. Od 1981 do 2006 prowadziłam Wydział Chorób Wewnętrznych, później wydział Chorób Chronicznych w Lengyeltóti przy Szpitalu w Marcal. Od 12 lat praktykuję jako internista i kardiolog w Fonyódi Eü. Kht.

Zoltán Szabó

Zoltán Szabó

Doświadczenie zawodowe: 1997-2007 Klinika Stomatologii i Ortodoncji SOTE przy ulicy Mária; 1993-1996 Dziecięcy Szpital im. Pál’a Heim’a Oddział Ortodoncji i Ortopedii Szczęki, przy ulicy Zoltán.

Urodziłem się 22.03.1967r. w Marosvásárhely. W 1992r. otrzymałem dyplom na Uniwersytecie Semmelweis, na Wydziale Stomatologii. W latach 1997 - 2005 zdałem egzamin z chorób zębów i jamy ustnej, z ortodoncji, stomatologii zachowawczej i uzupełniania ubytków. W latach 1993-1996 pracowałem w Dziecięcym Szpitalu im. Pál’a Heim’a na Oddziale Ortodoncji i Ortopedii Szczęki, a następnie wlatach 1997-2007 w Klinice Stomatologii i Ortodoncji Dziecięcej SOTE. Od 2007 roku zapraszam pacjentów do prywatnego gabinetu w Apollonia Dental Center. Moją specjalnością jest ortodoncja, wszczepianie implantów, uzupełnianie kości i wykonywanie zabiegów sinus lift oraz wykonywanie zabiegów stomatologicznych również w znieczuleniu.

Anita Szarka

Anita Szarka

Zdobyłam dyplom z dietetyki na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Semmelweis. Obecnie pracuję na oddziale gastroenterologii w Centrum Zdrowia Wojska Węgierskiego, gdzie zdobywam poważne doświadczenie profesjonalne, oprócz tego pracuję również na oddziałach chirurgii, diabetologii, reumatologii. W ramach opieki na oddziałach dziennych pracuję z różnorodną grupą chorych, gdzie stosuję szeroki zakres dietoterapii.

Moją pracą a zarazem hobby jest dietetyka. Odpowiednia dieta odgrywa ogromną rolę w zachowaniu zdrowia i w leczeniu wielu chorób. Moim celem jest pomóc ludziom w wyborze odpowiedniej diety. Jest to ważne w profilaktyce chorób, w walce przeciw kilogramom i ma dużą rolę w zwalczaniu obecnych już chorób i w wsparciu leczenia.

Hajnalka Beatrix Ács

Hajnalka Beatrix Ács

Nazywam się Hajnalka Beatrix Ács. Ukończyłam marketing managment level F1-F2-F3 ACCA (the Assocation of Chartered Certified). Przez dwa lata byłam pracownikiem General Electric, gdzie byłam odpowiedzialna za międzynarodowe księgowanie włoskich rachunków. Potem wzmacniałam grupę procure to pay w Vodafone Finance.
Zdrowy tryb życia, odżywianie, sport, świadomy tryb życia są częścią mojego życia od dzieciństwa. Od 6 roku życia byłam zawodową biegaczką, w sumie udało mi się zdobyć 63 medali. Obecnie jestem słuchaczką Anglofon Stúdió, gdzie studiuję podstawową wiedzę o prawie w języku angielskim. Oprócz tego jestem dyplomowaną trenerką stylu życia i wellness, swój dyplom uzyskałam na International School for Fitness and Recreation. Władam językiem angielskim na poziomie wyższym, włoskim na poziomie średnim i hiszpańskim na poziomie podstawowym. Działam jako jedna z doradców specjalistycznych Magazynu Vitalitás i Magazynu Életmód, moje publikacje są zawsze oparte na faktach naukowych, w większości są efektem  mojego tłumaczenia specjalistycznego.

Elisa Napoli

Elisa Napoli

Nazywam się Elisa Napoli, od dłuższego czasu zajmuję się we Włoszech ziołolecznictwem (filoterapią) oraz jako trener doradztwem związanym z trybem życia i dietą. Profesjonalne wykształcenie zdobyłam na uniwersytecie Accademia Nazionale Comunicazione e Immagine (ANCI) w Rzymie oraz byłam słuchaczem akademii roślin leczniczych Accademai delle Erboristiche i brałam udział w szkoleniu NUTRIFOR - Nutrizione umana e alimentazione. Obecnie studiuję psychologię na uniwersytecie Sapienza Università di Roma w Rzymie.

Interesuje mnie dziedzina medycyny integracyjnej, rośliny lecznicze i doradztwo w zakresie stylu życia. Profilaktykę uważam za ważną, bowiem zachowanie zdrowia jest najlepszą „bronią” w walce z chorobami. Oprócz tego staram się, aby przedstawić te kierunki leczenia, które mogą być uzupełnieniem współczesnego leczenia klinicznego.