8 propozycji w celu udanej diety

Wiele osób często się odchudza, ale kilogramy zawsze wracają. Jak odchudzają się te osoby, których dieta zakończyła się powodzeniem?

8 propozycji w celu udanej diety

1. Drastyczna dieta przeważnie nie przynosi długotrwałego rezultatu. Przeważnie można utrzymać utratę jednego kilograma tygodniowo, a szybsza utrata wagi niekoniecznie jest zdrowa.

2. Ważne, aby nie tracić mięśni,  ale naddatek tłuszczu. Możemy to osiągnąć w ten sposób, że nie głodujemy: tak więc zapewniamy organizmowi ilość kalorii odpowiednią dla naszego wieku, płci i sylwetki, ale nie spożywamy więcej. Drugi ważnym czynnikiem jest sport: jeśli pracują mięśnie, to potrzebują one coraz większej ilości energii, tak więc utrata wagi też będzie szybsza i nie zginą również mięśnie.

3. Tłuszcze niekoniecznie jest zły: w coraz większej ilości raportów z badań pisze się o tym, że tłuste potrawy mniej tuczą niż nadmierne spożycie węglowodanów. Nie oznacza to, że tłuste odżywianie jest zdrowe, ale trwałą utratę wagi możemy osiągnąć poprzez zmniejszenie węglowodanów.

4. Mniej posiłków prowadzi do schudnięcia? Właśnie przeciwieństwo tego jest prawdą. Raczej jedzmy częściej, ale mniej. Jedzmy cztery lub pięć razy dziennie, na małym talerzu, małą porcję.

5. Do każdego posiłku spożywajmy dużą ilość wody! Duża szklanka wody zmniejsza wilczy głód przed posiłkiem, a ponadto duża ilość płynu pomaga również w trawieniu.

6. Jedzmy dużo błonnika: ponieważ pomaga on nie tylko w odchudzaniu, ale w zachowaniu zdrowia. Owoce i warzywa włókniste, dania z warzyw i otręby owsiane oraz płatki owsiane również są bogate w błonnik.

7. Na śniadanie jak król… ta ludowa mądrość jeszcze dzisiaj się sprawdza. Jeśli chcemy schudnąć, przede wszystkim jedzmy śniadanie! Dużą część zbóż również spożywajmy wtedy! Natomiast po południu i wieczorem tylko przegryzajmy. Na dwie godziny przed snem nie jedzmy już dużo stałych pokarmów. Na kolację często wybierajmy lekką zupę!

8. O diecie decydujemy w głowie: decyzja i wyznaczenie celu jest bardzo ważne dlatego, abyśmy się nie poddali przed końcem. Na przykład na koniec czterotygodniowego okresu wyznaczmy sobie jakąś nagrodę, którą dostaniemy również wtedy, jeśli nie schudniemy wystarczająco dużo, ale uczciwie przeprowadzimy dietę do końca!

Dieta 90-dniowa| Jak działa? 1

Wypróbowałeś już różne kuracje odchudzające, ale żadna z nich nie okazała się tą prawdziwą? Dieta 90-dniowa raz na zawsze może rozwiązać problemy z nadwagą, w dodatku poprawi Twój stan zdrowia. Sekret tkwi w diecie zrównoważonej i bogatej w dobroczynne środki odżywcze oraz w dużej ilości błonnika roślinnego zawartego w smacznych warzywach i owocach. I jeszcze coś: nie ma głodowania, nie ma dań bez...
Czytaj dalej

Jadłospis diety 90-dniowej | Pełny jadłospis dzienny 1

Szukasz skuteczną kurację odchudzającą, którą można łatwo dotrzymać i jest wolna od cierpienia? Dokładnie taka jest dieta 90-dniowa i polecany przez nas jadłospis, który można z łatwością dotrzymać. Jadłospis diety 90-dniowej zawiera urozmaicone śniadania, obiady i kolacje. Największym atutem diety 90-dniowej jest to, że jednocześnie jest skuteczna i łagodna. Gwarantuje znaczną utratę wagi, n...
Czytaj dalej

Masło kakowe do skóry | Zmiękcza i leczy 1

Istnieje niewiele lepszych naturalnych nawilżaczy skóry niż masło kakaowe. Masło kakaowe odżywia i ujędrnia skórę, przynosi dobre efekty przeciw zapaleniom skóry. Dzięki znajdującym się w nim polifenolom i witaminie E hamuje starzenie się skóry, antyoksydanty neutralizują bowiem wolne rodniki. Masło kakaowe, uzyskane metodą tłoczenia z ziaren kakaowych (owoców kakaowca), używane jest do celów...
Czytaj dalej