Dieta 90-dniowa | Skuteczna i zdrowa

Wypróbowałeś już różne kuracje odchudzające, ale żadna z nich nie okazała się tą prawdziwą? Dieta 90-dniowa raz na zawsze może rozwiązać problemy z nadwagą, w dodatku poprawi Twój stan zdrowia. Sekret tkwi w diecie zrównoważonej i bogatej w dobroczynne środki odżywcze oraz w dużej ilości błonnika roślinnego zawartego w smacznych warzywach i owocach. I jeszcze coś: nie ma głodowania, nie ma dań bezsmakowych, dzięki temu dietę 90-dniową można łatwo dotrzymać.

Dieta 90-dniowa | Skuteczna i zdrowa

Wybierając dietę odchudzającą, zazwyczaj myślimy o tym, żeby była szybka i skuteczna, ponieważ chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów jak najszybciej. Dlatego jesteśmy skłonni rozpocząć rozmaite agresywne diety – na przykład głodować przez kilka dni, zażywać środki na przeczyszczenie – które znacznie obciążają nasz organizm, a w efekcie szkodzą więcej, niż miały pomóc.

Zalety diety 90-dniowej

Jeżeli chcemy iść na pewne, wybierzmy sprawdzoną metodę i zastosujmy łagodną i zarazem  skuteczną dietę 90-dniowa. Jest łatwa do przestrzegania, nawet w przypadku większej nadwagi możemy bez większego wysiłku zrzucić 15-20 kilogramów. Możemy ją spokojnie stosować, jeżeli walczymy tylko z mniejszą otyłością, w tym przypadku dietę możemy skończyć szybciej. W dodatku po zakończeniu diety 90-dniowej nie musimy się obawiać najgorszego, czyli szybkiego ponownego przytycia.

Dalszą zaletą jest to, że na skutek zdrowego odżywiania możemy pozbyć się wielu problemów zdrowotnych i nieprzyjemnych objaw. Zaburzenia trawienia i problemy z wypróżnianiem staną się łagodniejsze lub znikną całkiem, przede wszystkim dzięki błonnikowi, poprawi się też przemiana materii, toksyny zostaną usunięte z jelit, obniży się poziom (złego) cholesterolu LDL, poprawi się ciśnienie krwi, może zostać przywrócona równowaga flory jelit, która znacznie wpływa na system odpornościowy. Ponieważ według najnowszych badań tycie może być spowodowane przez szkodliwe bakterie, zatrzymanie pogorszenia się stanu flory jelit już samo w sobie przyczynia się do utraty wagi. Jeżeli to jeszcze nie wystarczy, podczas diety 90-dniowej stopniowo wzrasta witalność, zanika depresja, po prostu czujemy się lepiej w naszej skórze.

Jak działa?

Dieta 90-dniowa właściwie jest kompleksową zmianą diety, której podstawą jest dieta bogata w substancje odżywcze i błonnik, oraz spożywanie pewnych składników i wyłącznie tych składników w określonej kolejności. Znaczeniem tego jest to, że w układzie trawiennym w tym samym czasie znajduje się tylko jeden rodzaj podstawowej substancji odżywczej, która dzięki temu łatwiej się rozkłada i zostaje wykorzystana. Właśnie to jest istotą mechanizmu działania diety 90-dniowej: utrata wagi, czyli upragniony wynik zostaje osiągnięty poprzez optymalizację przemiany materii.

Surowe reguły

Aby dieta 90-dniowa była faktycznie skuteczna, należy surowo przestrzegać podanej diety, która powtarzając się w poniższym cyklu, jest następująca:

  1. dzień: białko – białe mięso, cielęcina, wieprzowina, ryba, jajka, mleko
  2. dzień: skrobia – ryż, ziemniaki, soja
  3. dzień: węglowodany – mąka, makarony, chleby
  4. dzień: witaminy – warzywa i owoce

Co 29. dzień, po dniu witaminy, należy włączyć dzień wodny, po którym następuje dzień białkowy. Podczas trwania całej diety 90-dniowej należy spożywać dziennie 2-3 litry wody (ok. 30 ml od każdego kilograma ciała), nie tylko podczas dnia wodnego. Można też spożywać kawę i herbatę, lecz wyłącznie bez cukru. Alkoholu nie spożywajmy wcale! Ważne, że jeżeli przerwiemy dietę, następnego dnia kontynuujmy tam, gdzie poprzednio przestaliśmy.

Dzień wodny możemy pominąć

W przypadku cukrzycy, czy innego problemu zdrowotnego – skonsultujmy się ze swoim lekarzem – możemy pominąć dzień wodny. Możemy to również uczynić niezależnie od tego, ponieważ dni wodne nie wpływają na utratę wagi, raczej są ważne z powodu detoksykacji organizmu. Niezależnie od tego, czy akurat mamy dzień białkowy, skrobiowy, węglowodanowy czy witaminowy, śniadanie rozpocznijmy od jednego rodzaju owocu czy warzywa neutralnego, które możemy spokojnie spożywać do godziny przed obiadem. Dieta 90-dniowa może być dobrym wyborem szczególnie dla osób, które cierpią na zaburzenia tarczycy, ale należy uważać, aby po konsultacji ze specjalistą wykluczyć żywność, która nie jest odpowiednia dla ich stanu zdrowia.

Nie bądźmy niecierpliwi

Może się zdarzyć, że w pierwszych dniach zauważymy znaczną utratę wagi – oznacza to, że w organizmie było za dużo niepotrzebnej wody – później utrata kilogramów będzie mniej intensywna. U innych ten sam proces będzie przechodził stopniowo, jeszcze u innych chudnięcie będzie miała różną intensywność, ale efekt końcowy jest gwarantowany prawie dla wszystkich.

Czas na odpoczynek

Dieta 90-dniowa nie przypadkowo jest ograniczona w czasie: w żadnym przypadku nie stosujmy jej dłużej, ponieważ nasz organizm może się przyzwyczaić, a kuracja może osiągnąć skutki wręcz odwrotne. Właśnie dlatego, kiedy minie okres 90 dni, należy przeprowadzić odpoczynek o tej samej długości czasu, ile trwała dieta. To oznacza, że jeżeli wcześniej zakończymy kurację, czas odpoczynku powinniśmy dostosować do tego. Kolejną dietę 90-dniową można rozpocząć dopiero po tym.

Tu można przeczytać szczegółowy jadłospis do diety 90-dniowej.

Letnia dieta: fit i zdrowie 152

W upały nie tylko nasza skóra wymaga lżejszej odzieży, ale nasze narządy wewnętrzne również cierpią z powodu wysokiej temperatury. Właśnie dlatego w okresie letnim warto zmienić swoje zwyczaje żywieniowe, weźmy pod uwagę, że z powodu intensywnego pocenia nasz organizm potrzebuje więcej wody, witamin i substancji mineralnych. W letnie miesiące upał – szczególnie jeśli łączy się z dużą wilgotno...
Czytaj dalej

Dieta | 8 propozycji na schudnięcie 152

Wiele osób często się odchudza, ale kilogramy zawsze wracają. Jak odchudzają się te osoby, których dieta zakończyła się powodzeniem? 1. Drastyczna dieta przeważnie nie przynosi długotrwałego rezultatu. Przeważnie można utrzymać utratę jednego kilograma tygodniowo, a szybsza utrata wagi niekoniecznie jest zdrowa. 2. Ważne, aby nie tracić mięśni,  ale naddatek tłuszczu. Możemy to osiągn...
Czytaj dalej

Warzywa jesienne, wspierające odchudzanie | dynia, bakłażan 151

Warzywa sezonowe stanowią bardzo ważny element zrównoważonej, zdrowej i skutecznej diety. Dotyczy to również warzyw jesiennych jak np. dynia lub bakłażan, które oprócz wielu właściwości zdrowotnych wspierają odchudzanie. Często spotykamy się z twierdzeniem, że dieta jest najbardziej skuteczna wówczas, gdy zawiera dużo świeżych warzyw i owoców. Powód jest prosty: organizm jest genetycznie „zakodo...
Czytaj dalej