Jadłospis diety 90-dniowej | Pełny jadłospis dzienny

Szukasz skuteczną kurację odchudzającą, którą można łatwo dotrzymać i jest wolna od cierpienia? Dokładnie taka jest dieta 90-dniowa i polecany przez nas jadłospis, który można z łatwością dotrzymać. Jadłospis diety 90-dniowej zawiera urozmaicone śniadania, obiady i kolacje.

Jadłospis diety 90-dniowej | Pełny jadłospis dzienny

Największym atutem diety 90-dniowej jest to, że jednocześnie jest skuteczna i łagodna. Gwarantuje znaczną utratę wagi, nie obciążając organizmu, w dodatku nie wymaga większych wyrzeczeń: podczas kuracji odchudzającej możemy jeść nawet lody. Poniżej polecamy popularny i sprawdzony jadłospis diety 90-dniowej, który zawiera same smakołyki, przez co każdy może z łatwością dotrzymać. Dalszą zaletą jest to, że podane składniki można dowolnie łączyć, czyli sami możemy stworzyć jadłospis, według własnego gustu, w określonych ramach.

Ważne informacje, przed rozpoczęciem diety

Jak w przypadku każdej kuracji odchudzającej, sukces diety 90-dniowej też polega na dotrzymaniu reguł. Właśnie dlatego nie kwestionujmy metody, jeżeli zabłądzimy i nie osiągniemy oczekiwanych efektów. Dieta 90-dniowa nie określa, jakie produkty żywnościowe możemy spożywać, lecz danego dnia jaki rodzaj składnika żywnościowego powinniśmy spożywać najwięcej. Pierwszy dzień należy do białka, drugi dzień do skrobi, trzeci dzień do węglowodanów, czwarty dzień jest dniem witamin, po czym wszystko zaczyna się od nowa. Ten cykl jest powtarzany do dziewięćdziesiątego dnia, z tym że co 29. dzień należy wprowadzić dzień wodny. Zmiana kolejności jest zabroniona, ponieważ równowaga diety zostałaby zaburzona.

Jadłospis diety 90-dniowej

1. dzień: dania bogate w błonnik

Do tej grupy należą między innymi białe i czerwone mięsa – wieprzowina, wołowina, kurczak, baranina – ryby, produkty mleczne – twaróg, żółty ser – oraz soja. Możemy do nich spożywać warzywa nie zawierające błonnik, na przykład pomidory, ogórki, kapustę, paprykę, szpinak, kalafior, buraki lub kalarepę, oraz kilka kromek chleba z mąki z pełnego przemiału.

Jadłospis diety 90-dniowej -  dzień pierwszy

  • Na śniadanie zawsze spożywajmy jeden rodzaj owocu, czyli nie mieszajmy gatunki, nie spożywajmy do nich warzyw. Dobrym wyborem są jabłka, jak również gruszka, czy owoce odpowiadające porze roku, jak na przykład brzoskwinia czy arbuz.
  • Na obiad możemy zjeść mięso grillowane (wieprzowinę, baraninę czy wołowinę) lub pulpety grillowane, w sumie 250 gramów. Rybę możemy jeść tylko na parze lub grillowaną. Wieprzowina z kapustą i jajko w koszulce to świetne danie na dzień białkowy, do mięsa możemy serwować sałatę, pomidory, paprykę, ogórki czy cebulę w nieograniczonych ilościach. Jeżeli pragniemy zjeść ser żółty, to podzielmy porcję mięsa na pół. Mięso możemy zamienić na trzy jajka na twardo i rosół.
  • Na kolację możemy wykorzystać składniki obiadu lub – z wyjątkiem zupy – możemy zjeść to samo co na obiad. Ważne, aby zachować zasadę duży obiad, mała kolacja, czyli spożywajmy mniejsze porcje.

2. dzień: dania bogate w skrobię

Preferowanymi składnikami powinny być ziemniaki, kukurydza, ryż, soja i rośliny strączkowe, czyli fasola, groszek, soczewica i fasolka szparagowa.

Jadłospis diety 90-dniowej -  dzień drugi

  • Na śniadanie zawsze spożywajmy jeden rodzaj owocu, czyli nie mieszajmy gatunki, nie spożywajmy do nich warzyw. Dobrym wyborem są jabłka, jak również gruszka, czy owoce odpowiadające porze roku, jak na przykład brzoskwinia czy arbuz.
  • Na obiad spożywajmy wyłącznie warzywa, ryż i chleb z mąki z pełnego przemiału (jedna kromka). Świetnym źródłem skrobi są gołąbki wegetariańskie, fasolówka, zupa z soczewicy, faszerowana papryka bez mięsa, risotto, gotowane ziemniaki. Potrawy lekko posólmy, ponieważ nasz organizm potrzebuje soli.
  • Na kolację jedzmy to samo co na obiad, ale tylko połowę tej ilości.

3. dzień: dania bogate w węglowodany

Wszystko, co słodkie lub słone jest idealne na dzieł węglowoadanowy. Możemy jeść lody, ciastka, pizzę wegetariańską lub makaron bez mięsa.

Jadłospis diety 90-dniowej -  dzień trzeci

  • Na śniadanie zawsze spożywajmy jeden rodzaj owocu, czyli nie mieszajmy gatunki, nie spożywajmy do nich warzyw. Dobrym wyborem są jabłka, jak również gruszka, czy owoce odpowiadające porze roku, jak na przykład brzoskwinia czy arbuz.
  • Na obiad spaghetti z grzybami, ziołami i sosem pomidorowym, albo grzanka z dżemem czy lody i/lub kilka kawałków ciasta (herbatniki). Zamiast spaghetti może być lasagna, pizza, lub możemy zjeść wypieki na słono w takiej samej ilości.
  • Na kolację 2-3 kawałki ciasta, herbatników czy tortu, lub 2 porcje albo 3 gałki lodów, ewentualnie słodycze innego typu. Mogą być swobodnie dobrane, wieczorem koniecznie zjedzmy 2-3 kostki czekolady gorzkiej.

4. dzień: dania bogate w witaminy

Ten dzień należy do owoców, mogą być świeże lub suszone, każdy rodzaj może być włączony w dietę, ale weźmy pod uwagę, że suszone owoce zawierają więcej cukru.

Jadłospis diety 90-dniowej -  dzień czwarty

Podczas dnia witamin również obowiązuje zasada, abyśmy spożywali tylko jeden rodzaj owocu. Na przykład na śniadanie banany, na obiad jabłka, na kolację brzoskwinię. Oprócz tego możemy spożywać soki z owoców, kompot, jeżeli mamy ochotę, możemy zjeść również orzechy laskowe czy włoskie.

Nieobowiązkowy dzień wodny

Dzień wodny w 29. dniu diety możemy pominąć, koniecznie powinniśmy tak postąpić, jeżeli cierpimy na cukrzycę czy inne choroby przewlekłe. W takim przypadku, przed rozpoczęciem diety 90-dniowej, skonsultujmy się z naszym lekarzem.

Ważne!

Można by w nieskończoność powtarzać, że dieta 90-dniowa działa wyłącznie wtedy, gdy zachowamy kolejność rodzajów pożywienia. Jeżeli z jakiegoś powodu przerwiemy dietę, następnego dnia kontynuujmy tam, gdzie przestaliśmy! Po zakończeniu 90 dni możemy wrócić do naszej zwyczajnej diety z tym warunkiem, że przez kolejne 90 dni na śniadanie i przed południem będziemy spożywali wyłącznie owoce (godzinę przed obiadem nie spożywajmy już niczego).

Czy wiesz?

Zdarza się, że podczas pierwszych dziesięciu dni nie zauważmy utraty wagi, ale po dziesięciu dniach chudnięcie zostanie przyspieszone.

 

Źródła:

http://www.90daydiet.net/meal-plan/

http://www.healthylifevision.com/un-diet-this-diet-lasts-for-90-days-and-you-will-lose-18-25-kilos/

Przepisy z jabłkiem | Jadłospis z jabłkiem 100

Jabłko jest jednym z najzdrowszych i spożywanych w największych ilościach owoców. Popularne jest nie tylko świeże jabłko, lecz również jako składnik do rozmaitych dań. Spośród wielu dań z jabłkami teraz przedstawimy kilka specjalnych, ale łatwych w przygotowaniu przepisów z jabłkami. Z tych dań możesz przygotować nawet pełne menu. Strudel z mięsem i jabłkiem /przystawka/ Składniki: 5...
Czytaj dalej

Letnia dieta: fit i zdrowie 3

W upały nie tylko nasza skóra wymaga lżejszej odzieży, ale nasze narządy wewnętrzne również cierpią z powodu wysokiej temperatury. Właśnie dlatego w okresie letnim warto zmienić swoje zwyczaje żywieniowe, weźmy pod uwagę, że z powodu intensywnego pocenia nasz organizm potrzebuje więcej wody, witamin i substancji mineralnych. W letnie miesiące upał – szczególnie jeśli łączy się z dużą wilgotno...
Czytaj dalej

Dieta 90-dniowa| Jak działa? 1

Wypróbowałeś już różne kuracje odchudzające, ale żadna z nich nie okazała się tą prawdziwą? Dieta 90-dniowa raz na zawsze może rozwiązać problemy z nadwagą, w dodatku poprawi Twój stan zdrowia. Sekret tkwi w diecie zrównoważonej i bogatej w dobroczynne środki odżywcze oraz w dużej ilości błonnika roślinnego zawartego w smacznych warzywach i owocach. I jeszcze coś: nie ma głodowania, nie ma dań bez...
Czytaj dalej